nick
şifre

Sohbet Odaları

ChatAra sohbet Odaları yeni tanışma ve kaynaşma evreleri canlı ve sıcak söyleşi ortamı oluşturarak, kullanıcıların sıkılmadan keyifli ve hoş süre geçirmelerine, farklı kişileri tanıma ve arkadaş edinmelerine, daha uzun soluklu söyleşi etmelerine olanak ve olanak sağlamaktadır.

İnternet üzerindeki sohbet siteleri yada sohbet odalarında, sohbet ve chat yapabilmek için çeşitli chat programlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Facebook, msn, icq, skypee gibi söyleşi programları, kendi ürettikleri chat programları veya resmi web siteleri üzerinden üyeleri arası çevrim içi, chat yapmayı, görüntülü ve sesli söyleşi olanakını saglamaktadırlar.

Söyleşi siteleri yada söyleşi odaları diye tabir ettiğimiz eski yazılı söyleşi odaları ise, web siteleri üzerinde java, web, flash ve mobil cihazlara uyumlu jaquery yazılımları sayesinde söyleşi ve chat yapmak isteyen, eğlenmek ve yeni dostlar bulmaya çabalayan, kaliteli ve seviyeli ortam arayan kullanıcılarına, sohbet ve chat odalarına giriş olanakı sağlayarak söyleşi etmelerine aracılık ederler.

Mobil cihazların kullanımının artması sohbet odaları ve söyleşi sitelerini mobil cihazlara uyumlu yeni yazılımlar üretmeye teşvik ederek, android uygulamalarına androirc adı verilen hepimiz irc kullananlarının mobil mirc olarak beyan ettiğimiz yazılımı üretmişlerdir. Ayrıca ilk söyleşi programı olarak nitelendirebileceğimiz mirc doğrusu irc giriş programı hala kullanılmakta güncellenmekte ve kullanıcılara tavsiye edilmektedir.

Söyleşi odaları ve sitelerinde daha fazla içerik geliştirmeye dramatikk ve kullanıcının kolaylıkla uygulayabilecegi değişiklikler ile mirc hala popüler yazılı söyleşi ve chat programları arasında ilk sırayı almaktadır.

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda makalesini yazdım.
zaman 11 Ocak, 2018
okuma 252 views okuma
yorum 2 yorum
yorumlar yazıya ait yorumlar


Yorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?